REKLAMA
Znaleziono 1727 wyników
Grupa Kapitałowa Werner Kenkel zainwestuje 127 mln złotych w rozbudowę fabryki w Bochniartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Kapitałowa Werner Kenkel zainwestuje 127 mln złotych w rozbudowę fabryki w Bochni
Kolejna duża inwestycja polskiej firmy w Małopolsce. 127 milionów złotych planuje zainwestować w rozwój swojego zakładu Werner Kenkel Bochnia. Spółka działa w Bochni od 2013 roku.
Postępują prace przy budowie Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych w Krakowie [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Postępują prace przy budowie Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych w Krakowie [FILM]
Na terenie poprzemysłowym Nowej Huty, w rejonie ulic Igołomskiej i Cementowej, powstaje Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych. Zakończenie I etapu prac przewidziano na koniec czerwca. Inwestorem jest MPO Kraków.
Panattoni ukończyło inwestycję w centralnej Polsce. 41 000 mkw. w pełni wynajęte [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Panattoni ukończyło inwestycję w centralnej Polsce. 41 000 mkw. w pełni wynajęte [FILM]
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ukończył rozbudowę i uzyskał pozwolenie na użytkowanie Panattoni Park Koluszki. Zlokalizowany w centralnej Polsce park przemysłowy jest w pełni wynajęty.
W Częstochowie powstaje jeden z największych zakładów recyklingu w Europie [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Częstochowie powstaje jeden z największych zakładów recyklingu w Europie [FILM]
Kolejna nowa inwestycja i nowe miejsca pracy w województwie śląskim. Przy ulicy Trochimowskiego w Częstochowie dobiega końca realizacja jednej z najnowocześniejszych inwestycji w sektorze recyklingu w Europie. Inwestorem przedsięwzięcia jest firma DUMA Recycling, która przeznaczyła na budowę zakładu łączną kwotę 40 milionów złotych. Obiekt będzie posiadał zdolność przetwarzania do 120 tysięcy ton tworzyw sztucznych rocznie.
1200 miejsc pracy! Hiszpańska firma Persan otworzyła fabrykę pod Wrocławiem [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
1200 miejsc pracy! Hiszpańska firma Persan otworzyła fabrykę pod Wrocławiem [FILM]
Kolejna wielka inwestycja pod Wrocławiem gotowa. Ponad 1200 osób znalazło zatrudnienie w nowo otwartej fabryce chemii gospodarczej hiszpańskiej firmy Persan w podwrocławskich Wróblowicach, w gminie Miękinia. Budowa zakładu produkcyjnego zlokalizowanego przy drodze krajowej nr 94, zaledwie kilka kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia trwała dwa lata. To jedyna fabryka tej firmy w Polsce.
Rozbudowa i modernizacja Warszawskiej Wytwórni Energii na Targówku na ostatniej prostej [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Rozbudowa i modernizacja Warszawskiej Wytwórni Energii na Targówku na ostatniej prostej [ZDJĘCIA]
Rozbudowa i modernizacja Warszawskiej Wytwórni Energii na Targówku jest na ostatniej prostej. Trwa testowe spalanie nienadających się do recyklingu odpadów komunalnych. Ich zagospodarowanie w nowym zakładzie umożliwi produkcję energii cieplnej i elektrycznej, które zasilą sieć zaopatrującą miasto. Gorące rozruchy są ostatnim, kluczowym etapem przed uruchomieniem zakładu.
Duży polski producent napojów wybuduje fabrykę pod Olsztynem [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Duży polski producent napojów wybuduje fabrykę pod Olsztynem [WIZUALIZACJE]
Polski producent napojów BEWA rozpoczął budowę nowego zakładu, który przywróci funkcje przemysłowe terenom po dawnej rozlewni wody Evita w Biskupcu pod Olsztynem (powiat olsztyński). Generalnym wykonawcą inwestycji został Commercecon, z którym firma współpracowała już w przeszłości. Projekt, zakładający powstanie kilku obiektów o łącznej powierzchni blisko 13 tys. mkw., realizowany jest częściowo w modelu brownfield.
W Gdańsku za 179,5 mln złotych powstanie bioelektrociepłowniaartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku za 179,5 mln złotych powstanie bioelektrociepłownia
Inwestycja o wartości 179,5 mln złotych umożliwi przetwarzanie 60 tysięcy ton bioodpadów rocznie w energię elektryczną, ciepło i certyfikowany nawóz organiczny. Uruchomienie instalacji planowane jest w drugiej połowie 2028 roku. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na dofinansowanie budowy bioelektrociepłowni w gdańskim Zakładzie Utylizacyjnym.
Volkswagen rozbuduje wielką fabrykę samochodów dostawczych pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Volkswagen rozbuduje wielką fabrykę samochodów dostawczych pod Poznaniem
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna w Polsce. Zakład Volkswagen Poznań we Wrześni, który w przyszłym roku będzie obchodził jubileusz dziesięciolecia, czeka ważna rozbudowa. W ramach planowanej dalszej elektryfikacji palety produktów Volkswagen Samochody Dostawcze powstaną dwie nowe hale produkcyjne, w których będzie produkowana kolejna generacja w pełni elektrycznego modelu Crafter.
Volkswagen zainwestuje 1,5 mld złotych w rozbudowę fabryki pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Volkswagen zainwestuje 1,5 mld złotych w rozbudowę fabryki pod Poznaniem
Zakład Volkswagen Poznań we Wrześni, który w przyszłym roku będzie obchodził jubileusz dziesięciolecia, czeka ważna rozbudowa. W ramach planowanej dalszej elektryfikacji palety produktów Volkswagen Samochody Dostawcze powstaną dwie nowe hale produkcyjne, w których będzie produkowana kolejna generacja w pełni elektrycznego modelu Crafter. W poniedziałek wmurowany został kamień węgielny pod tę wartą 1,5 miliarda złotych inwestycję.
Blisko 190 mln zł na kolejne wielkie, zielone inwestycje w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Blisko 190 mln zł na kolejne wielkie, zielone inwestycje w Gdańsku
Miasto Gdańsk zrealizuje kolejne zielone inwestycje. Po pierwsze – budowę bioelektrociepłowni, czyli instalacji do produkcji energii elektrycznej i cieplnej z bioodpadów w zamkniętym procesie. Po drugie – realizację drugiego etapu rekultywacji kwatery składowania odpadów. Oba przedsięwzięcia pozwolą znacząco ograniczyć uciążliwości zapachowe, poprawić efektywność zagospodarowania odpadów oraz zwiększyć niezależność energetyczną zakładu. Realizacja inwestycji rozpocznie się już w 2025 roku. Będą kosztować łącznie blisko 190 mln zł.
P.H.U Robex Pomoc Drogowafirma
Pokaż firmę
P.H.U Robex Pomoc Drogowa
Ojrzeń, Pułtuska 54
Mo-BRUK za 165 mln złotych rozbuduje i zmodernizuje zakład przekształcania odpadów niebezpiecznych w Karsachartykuł
Pokaż artykuł
Mo-BRUK za 165 mln złotych rozbuduje i zmodernizuje zakład przekształcania odpadów niebezpiecznych w Karsach
Łącznie 83,8 mln zł dotacji i pożyczek trafi do spółki Mo-BRUK z przeznaczeniem na modernizację i rozbudowę linii termicznego przekształcania odpadów niebezpiecznych w Karsach, w województwie świętokrzyskim. Pozwoli to zwiększyć wydajność całej – funkcjonującej instalacji i przetwarzać rocznie docelowo około 25 tysięcy ton odpadów niebezpiecznych poddając je odzyskowi.
Schiessl Polska rozbudował centrum logistyczne w Środzie Wielkopolskiejartykuł
Pokaż artykuł
Schiessl Polska rozbudował centrum logistyczne w Środzie Wielkopolskiej
W Środzie Wielkopolskiej zakończono rozbudowę zakładu Schiessl Polska S.A., jednego z kluczowych dystrybutorów w branży chłodnictwa, klimatyzacji, pomp ciepła i czynników chłodniczych. Inwestycja znacząco zwiększyła potencjał logistyczny firmy, która zyskała nowy magazyn oraz łącznik wyposażony w doki rozładunkowe, umożliwiające sprawniejszą obsługę dostaw i wysyłek.
[Białystok] Budimex ma pozwolenie na budowę białostockiej spalarniartykuł
Pokaż artykuł
[Białystok] Budimex ma pozwolenie na budowę białostockiej spalarni
11 września 2013 roku Urząd Miejski w Białymstoku wydał pozwolenie na budowę Zakładu Unieszkodliwian...
[Wrocław] Wrocławski stadion znów zielonyartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wrocławski stadion znów zielony
Rozpoczęła się wymiana murawy na wrocławskiej arenie na UEFA Euro 2012 TM. 28 października swój pier...
[Wrocław] 300 osób znajdzie pracę przy produkcji i badaniach dla przemysłu lotniczegoartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] 300 osób znajdzie pracę przy produkcji i badaniach dla przemysłu lotniczego
Do końca 2015 roku we Wrocławiu powstanie nowoczesny, zaawansowany technologicznie zakład produkcji...
[Dolny Śląsk] Electrolux zainwestuje kolejne 100 mln zł w dolnośląskie fabryki AGDartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Electrolux zainwestuje kolejne 100 mln zł w dolnośląskie fabryki AGD
Szwedzki potentat z branży AGD zdecydował się za zainwestowanie kolejnych 100 mln zł w rozwój swoich...
[Wrocław] Budynek byłego oddziału intensywnej terapii dziecięcej zostanie wyremontowanyartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Budynek byłego oddziału intensywnej terapii dziecięcej zostanie wyremontowany
Uniwersytet Medyczny otrzymał na początku sierpnia pozwolenie na "remont i przebudowę byłego oddział...
Aglomeracja Wrocławska: Hanza Electronics rozwija fabrykę w Brzegu Dolnymartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: Hanza Electronics rozwija fabrykę w Brzegu Dolnym
Szwedzka firma Hanza Electronics systematycznie inwestuje i rozwija swoją fabrykę zlokalizowaną na D...
REKLAMA